Kiralık Villa Sepeti / Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Rezervasyon İçin Ne Yapmalıyım?
Rezervasyon için; öncelikle, rezervasyon yaptırmak istediğiniz villanın kendi sayfasında “Rezervasyon Formu” nu bulunuyor, onu doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra, toplam ücretin yüzde 15, 20, 25, 30, 35 veya 50’lik kısmını (bu villasına göre değişiyor) rezervasyonunuzun kesinleşmesi için ödüyorsunuz. Ödeme alternatifleri; Havale, EFT veya Web sitesi üzerinden kredi kartı olarak ödeyebilirsiniz. Yurt dışında yaşıyorsanız eğer, Web sitemiz üzerinden kredi kartı ile, Havale veya Western Union ile ödeyebilirsiniz. Geri kalan bakiyeyi villa girişinde nakit olarak ödüyorsunuz. Ayrıca tüm villalarımız da geçerli olan ve rutin olarak aldığımız, 500 TL ile 1000 TL arasında değişiklik gösteren (yurt dışında yaşıyorsanız  100 Euro, 150 Euro ve 300 Euro arasında değişiyor) hasar depozitosu vardır, villa girişinde NAKİT olarak veriyorsunuz. Villa çıkışında, villada, zarar, ziyan, zayi, kayıp hasar vs. yok ise, bu hasar depozitosu size geri teslim ediliyor. “Bonus” özellikli kredi kartlarına, toplam villa kiralama bedelinin hepsini ödemeniz halinde, vade farksız 6 taksit olmaktadır. Ödeme yapıldıktan sonra, belirteceğiniz mail adresinize Konfirmasyon Belgenizi gönderiyoruz. Siz de bu maili kontrol edip ONAY’lıyorsunuz, takvim kapatılıyor ve işlemimiz tamamlanmış oluyor.
Yurt Dışından ödeme yapacak olan müşterilerimizin DİKKATİNE! Western Union veya Banka Havalelerinden kaynaklanan masraflar size aittir. Web sitemiz üzerinden Kredi Kartı ile ödemelerde herhangi bir masraf YOKTUR.
Not: Ödeme yapmadan önce lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Rezervasyon Formunu Doldurduktan Sonra, Rezeervasyonum Kesinleşiyor mu?
Hayır, kesinleşmiyor. Ön peşinatı ödemeniz gerekiyor. Daha sonra mail adresinize “konfirmasyon belgesi” gönderiyoruz, siz de bu belgeyi onayladıktan sonra, rezervasyon kesinleşmiş oluyor.

Rezervasyon Formunu Doldurdum Ama Bana Herhangi Bir Belge Gelmedi?
Rezervasyon formunu doldurduğunuz zaman, size belge göndermiyoruz. Telefon ya da mail yoluyla dönüş yapılıyor. Ayrıca siz de bize telefon ya da mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Bizde Araç Yok, Villaya Siz Götürür müsünüz?
Yolcu taşıma ruhsatımız maalesef bulunmadığı için sizi aracımıza alamıyoruz. Transfer satın alabilir, araç kiralayabilir veya taksi tutabilirsiniz.

Araç Kiralama Yapıyor musunuz?
Hayır, araç kiralama ve transfer hizmeti vermiyoruz. Bölgede bulunan, araç kiralama ve transfer hizmeti verenlere yönlendiriyoruz.

Kiralamış Olduğum Araç, Transfer, Taksi İle İlgili Problemlerde Yardımcı Oluyor musunuz?
Üçüncü şahıslardan, firma ve kurumlardan aldığınız hizmetlere karışmıyoruz. Bu gibi problemler olduğu zaman sorumluluğu sizlere aittir.

Arabaya İhtiyacımız Olur mu?
Buralar küçük yerler olduğu için, toplu taşım bulunmamaktadır. O yüzden araç lazım olacaktır. İstediğiniz an taksi bulma imkanınız var fakat, çevrede gezilmesi ve görülmesi gereken yerler, market alışverişi vs. için araç olmalı. Kaş, Kalkan, Fethiye, Dalyan ve Marmaris’te bulunan villalara en yakın havalimanı, Dalaman Havalimanı’dır.

Havalimanı´ndan Ulaşım Nasıl Oluyor?
Dalaman Havalimanı’na indikten sonra, araç kiralamadınız veya transfer satın almadıysanız eğer, Kalkan veya Kaş bölgesindeki villalara gitmek için öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne binip Fethiye otogarında iniyorsunuz,  Fethiye otogarından Kalkan veya Kaş minibüsüne binip, (akşam saatlerinde ulaşım olmayabilir, sormanız gerekiyor) Kaş veya Kalkan (hangi bölgeye gidecekseniz) o bölgenin otogarında inecekseniz. Villanıza TAKSİ ile ulaşım sağlıyorsunuz.
Fethiye bölgesinde villa kiralamış iseniz; öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne biniyorsunuz, Fethiye otogarında inip, oradan da TAKSİ ile villanıza gideceksiniz.
Marmaris bölgesinde villa kiralamış iseniz; öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne biniyorsunuz, daha sonra Marmaris otogarında inip, oradan da TAKSİ’ye binip villanıza gidiyorsunuz.
Dalyan bölgesinde villa kiralamış iseniz; öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne binip Dalyan otogarında iniyorsunuz, oradan da TAKSİ’ye binip villanıza gidiyorsunuz.
Bodrum bölgesinde villa kiralamış iseniz, öncelikle Milas-Bodrum Havalimanına geliyorsunuz, daha sonra Bodrum otogarı için Havaş otobüsüne binip. Bodrum otogarından villanıza TAKSİ ile gidiyorsunuz.
NOT: Ulaşım için yazılan bilgiler sadece bilgi amaçlı olup, Havaş ve gideceğiniz otogarlarda, yetkilileri arayıp bilgi almanızı tavsiye eder, yanlış yere gitmenizden, taşıt bulamamanızdan ve oluşabilecek olumsuz durumlardan KİRALIK VİLLA SEPETİ sorumlu değildir.

Villanın Havuzu Korunaklı mı? Dışarıdan Görünüyor mu?
Muhafazakar/Korunaklı diye adlandırdığımız villalar, normal şartlarda, yüzme havuzu ve güneşlenme alanları dışarıdan görünmüyor. Fakat villanın havuz ve havuz terası tamamıyla çevrili, hapishane gibi dahi olsa, yüzde 95 lik korunaklı(görünmeme) garantisi veriyoruz. Yüzde 5 lik pay ise sizlerin sakınma payına kalıyor.

Giriş Saatleri ve Çıkış Saatleri Niye Böyle?
Villalarımızda ilk gün villaya giriş saati, en erken öğlenden sonra saat 16:00, çıkış günününüzde villadan ayrılış saati ise sabah saat 10:00 dır. Aradaki sürede villalarda temizlik yapılmaktadır ve sizden önce ve sonra temizlik yapılıyor. O yüzden saatler bu şekilde.

Kredi Kartı İle Ödeme Nasıl Oluyor?
Hangi villa için ödeme yapacaksanız eğer, Web sitemizden o villanın kendi sayfasına giriyorsunuz. Kırmızı bir buton olarak görebileceğiniz “Kredi Kartı İle Öde” seçeneğine girip, manuel olarak belirteceğimiz rakamı ve orada sizden istenen bilgileri girip, ödemenizi tamamlıyorsunuz.

Kredi Kartı ile Ödeme Sistemi Ne Kadar Güvenli?
128 megabit ile şifrelenen Kredi Kartı ile ödeme sistemimiz, “3D” güvenliklidir.

Mail Order Yapıyor musunuz?
Hayır, mail order yapmıyor ve Kredi kartı bilgilerinizi, kendi güvenliğiniz açısından, hiçbir şahısa ve firmaya vermemenizi öneriyoruz.

Rezervasyonumu İptal Etmek İstiyorum, Param Yanıyor mu?
Konaklama tarihinize 30 gün ve üzeri kalan gün dahilinde rezervasyon iptali yaparsanız eğer, ödemiş olduğunuz ön peşinatın tamamı yanıyor. Ve iptal durumunda mutlaka bize yazılı olarak bildirmeniz gerekiyor. 29 gün ve daha öncesi iptal etmek isterseniz eğer, geri kalan ödeme tarafınızdan tahsil edilir. Kiralama Şartları ve İptal İade koşullarını daha detaylı okumak için yanda bıraktığımız linke girip, okuyabilirsiniz.
Whatsapp
E-BÜLTEN KAYIT
Copyright © 2017. Tüm Hakları Saklıdır | Kiralık Villa Sepeti
Kiralık Villa Sepeti bir Villa Ekstra kuruluşudur.